Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/alacatis/public_html/wp-content/plugins/Ultimate_VC_Addons/admin/admin.php on line 610

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/alacatis/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1041

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/alacatis/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/essential-grid.php on line 97

Deprecated: define(): Declaration of case-insensitive constants is deprecated in /home/alacatis/public_html/wp-content/themes/456sailing/functions.php on line 5

Deprecated: define(): Declaration of case-insensitive constants is deprecated in /home/alacatis/public_html/wp-content/themes/456sailing/functions.php on line 6

Notice: Only variables should be passed by reference in /home/alacatis/public_html/wp-content/themes/456sailing/option-tree/ot-loader.php on line 98

Notice: Only variables should be passed by reference in /home/alacatis/public_html/wp-content/themes/456sailing/option-tree/ot-loader.php on line 326

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/alacatis/public_html/wp-content/plugins/Ultimate_VC_Addons/admin/bsf-core/auto-update/admin-functions.php on line 13

Deprecated: The behavior of unparenthesized expressions containing both '.' and '+'/'-' will change in PHP 8: '+'/'-' will take a higher precedence in /home/alacatis/public_html/wp-content/plugins/easy-tables-vc/lib/vc_table_param.php on line 51
Merak Ettikleriniz - Alaçatı Sportif Balıkçılık

Merak Ettikleriniz

Kıyı ve açık deniz  amatör balık avı turları, balık avı yarışmalarının organizasyonu ve ekip katılımı konularında hizmet vermekteyiz.

Amacımız;

Deniz Turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmak;
Amatör ve Sportif Balıkçılık sektöründe büyümeyi sürdürmek ve iş ortaklarına değer yaratmak,
Alaçatı da sportif balıkçılığa gönül vermiş ve verecek olan gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı müşterilerimizin macera, heyecan ve öğrenme gibi tüm arzularını karşılamak,
Müşterilerimize yeni, heyecanlı ve keyifli bir ortamda ağırlamak;
Bölgenin yükselen değeri olan sportif Balıkçılık aktivitelerini geliştirmek ve dünyaya tanıtmak,
Gerek yurt dışı gerekse yerli sportif balıkçılar tarafından tercih edilen müşteri odaklı bir hizmet sunmak,
Doğa ve çevre bilinci ve farkındalığı yaratarak sürdürülebilir balıkçılık ve sürdürülebilir çevre ile turizm endüstrisinin geleceğini korumak,
Toplumsal farkındalık yaratarak bireylerin sadece kendi nesilleri için değil gelecek nesiller için de özenli olmalarını sağlamaktır.


Teknemiz İzmir ili Çeşme ilçesi, Alaçatı mahallesindeki Port Alaçatı Marinada D8 pontonda hizmet vermektedir.

+90 505 238 85 13 nolu telefondan veya aşağıdaki linke tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim:

Verdiğimiz Hizmetler ?

  • Amatör ve Sportif Balıkçılık Turları,(açık deniz, kıyı, jigging, sırtı ve akıntı avlanması)
  • Amatör Balıkçılık Rehberlik Hizmetleri;
  • Amatör ve Sportif Balıkçılık Eğitim ve Danışmanlık  Hizmetleri,
  • Sportif Balıkçılık Yarışmaları Organizasyonları,
  • Balıkçılık Yarışması için Tekne Kiralama, Danışmanlık, Eğitim ve Rehberli katılım hizmetleri

Big Blue Teknesi;

Teknemiz 2008 yılı  Amerikan yapımı SailFish 3006 modeli. TÜRK Bayraklı  9,30 metre boyunda. 2 adet 250 Hp. Yamaha 4 zamanlı motora sahip açık deniz balıkçı teknesidir. Tüm bakımları yapılmış dengeli süratli ve denizci bir teknedir. Müşteriler için gerekli güvenlik ekipmanı ve sağlık çantası mevcuttur.

Gerekli balıkçılık ve  elektronik  donanımına sahiptir.

Teknede;

Avlanma alanında;

Yeterli oturma grubu ve gölgelik (bimini). Lavabo ve tuzlu su pompası, livar,yem hazırlama ünitesi.

Kabinde;

Buzdolabı

Duş Tuvalet

Mutfak

2-3 kişi için yatak

Bulunmaktadır.

Aşağıdaki fotoları kaydırarak tekne fotolarını inceleyebilirsiniz.

Kaptan ve rehberiniz Dr Serdar GÜNSEREN International Game Fish Association yani Dünya Olta Balıkçılığı Derneği Türkiye Temsilcisidir. (IGFA)

Türkiye’de yapılan 3 amatör balıkçılık turnuvasının organizatörüdür.

www.mostbodrum.com

www.dostdidim.com

www.bodrumfishing.net

Denizcilik yanı sıra Açık Deniz ve kıyı balıkçılığı konusunda 40  yıllık deneyim ve tecrübeye sahiptir.

OBAF (olta balıkçılığı federasyonu ve TUSOB (Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği) Bilim komisyonlarında görev yapmıştır.

9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Yat kaptanlığı eğitimini ve stajını  tamamlamıştır.

9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz Turizmi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

2018 ve 2019 yıllarında TUNA Masters Alaçatı Turnuvalarında takım liderliği yaptığı takımlar 2 yıl üst üste 3. lük ödülü kazanmıştır.

Balık Avı TuruFiyatAçıklama
Açık Deniz9000 TLYakıt Dahil
Yakın Kıyı Avı: Sinarit Fangri v.b.7500TLYakıt Dahil
Orkinos9000 TLYakıt Dahil
Balık Avı Yarışması40000TL2 Gün Yakıt Dahil.**

Tur Ücretleri Kapsamı:*

 • Fiyatlarımız paket fiyat olup  KDV hariçtir.
 • Tura en fazla 4 kişi katılabilmektedir. Aile olarak katılacak müşterilerde istisna tanınabilir kaptan inisiyatifindedir.
 • Kurallara uymak ve sorumluluk tamamen anne ve babada olmak kaydıyla aileler çocuklarıyla tura katılabilirler.
 • Covid 19 Pandemisi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak zorunludur.
 • Tur katılımcılarından  HES kodu istenecektir.
 • Rezervasyon esnasında katılımcıların kimlik fotokopileri veya pasaport fotokopilerini vermeleri zorunludur.
 • Teknede tüm hedef av türlerine uygun takım mevcuttur. Katılımcılar kendilerine ait takımları getirebilirler. Ancak malzeme kalabalığı oluşturmamak adına kaptana danışılmadan ek takım getirilmemesi rica olunur.
 • Kaptan rehberiniz tarafından uygun av günü rezervasyon esnasında sizlere önerilecektir. Rezervasyonda tur ücretinin %50 si ödenir.
 • Rezervasyon tarihine bir hafta kala kaptanınız tarafından hava durumundaki gelişmeler takip edilmeye başlanacaktır.
 • Hava uygun ise 3 gün önceden av günü kesinleştirilir ve ödeme tamamlanır. Hava uygun değilse alternatif ve uygun bir gün tespit edilir.
 • Turdan en az 3 gün önce ödeme tamamlanmadıysa rezervasyon iptal edilmiş sayılır.
 • Pakete 1 günlük avlanma Sabah 09:00 çıkışla başlar, Akşam 06:00 dönüş ve bağlanma ile biter. Müşteri talebine göre av saati uzatılabilir. Ek avlanma saati 400 TL/saat olarak ücretlendirilir. Hava kararmadan marinaya dönmek esastır. Kaptan inisiyatifiyle, hava ve balık durumuna göre çıkış ve dönüş saatlerinde değişiklik yapılabilir.
 • Tur ücretine alkolsüz soğuk içecek kumanya soğuk sandviçler ve ara ikramlar ve yakıt dahildir. Canlı yem mevsim ve  yem bolluğuna göre ayrıca ücretlendirilebilir.
 • Tur esnasında  sabah kahvaltı ikram vs. yapılmamaktadır. Sabah erken marinadan çıkış yapılacağı ve  balık peşinde olacağımız unutulmamalıdır.
 • Kaptan  olumsuz hava şartları, beklenmeyen arıza  veya mücbir sebepler, can ve mal güvenliği ve sağlığı tehdit eden durumlar nedeniyle turu iptal edebilir. Bu durumda bedel iadesi yapılmaz alternatif av günü tespit edilir.
 • Kullanılan ekipmanın denize düşürülmesi kullanıcı hatasıyla kırılması ve arızalanması durumunda  aynısının net üzerindeki fiyatıyla tazmini müşterinin yükümlüğündedir.
 • Müşterinin turu iptal etmesi durumunda  iade yapılmaz.

**Balık Avı Yarışması:

 • Teknemiz 4 yarışmacı için kiralıktır. 2 yarışma günü için kiralanacaktır.
 • Kira bedeli 40.000 TL dir.  Bodrum Gökova  ve güllük körfezindeki yarışmalar için   ekstra yakıt ve amortisman bedeli eklenecektir.
 • Fiyata:4 kişi katılım ücreti, Balık avı ve yarışma rehberlik ve kaptanlık hizmeti, Yakıt, yem (4 kasa sardalye + 1 kasa tirsi), Buz, soğuk sandviçler, soğuk içecekler, ara ikramlar (çay kahve atıştırmalık) dahildir.
 • Covid 19 Pandemisi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak zorunludur.
  Tur katılımcılarından  HES kodu istenecektir.
 • Rezervasyon esnasında katılımcıların kimlik fotokopileri veya pasaport fotokopilerini vermeleri zorunludur.
 • Yarışma  esnasında  sabah kahvaltı ikram vs. yapılmamaktadır. Sabah erken marinadan çıkış yapılacağı ve  balık peşinde olacağımız unutulmamalıdır.
 • Teknede;Elektronik: Telsiz, Chartpoltter, oto pilot, Simrad NSS 12 EVO 2, Furuno FCV 587 Fish finder (1000w +1000w B 260+B270 transducer) mevcuttur.
 • Yaşam: Ocak,  Buzdolabı, Ses sistemi,  Banyo tuvalet mevcuttur.
 • Balık Avı Malzemesi:1 adet sardamatic, 1 adet Downrigger,1 adet Nox yeni nesil çok fonksiyonlu deep drop-jig-downrigger, 2 Adet outrigger, 1 adet center rigger, 2 adet Shimao Tigra 50 wide, 1 Shimano Tiagra 80 Wide ,2 Adet Shimano TLD 50 WLRSA, 2 adet Shino TLD 30 ,1 adet Shimano Stella 8000 pg,  1 Adet  shimano stella 14000 spin takım. 2 adet Shimano spin jigging takım, 2 adet levrek atçek takım ve sahteleri, 1 adet slowpitch jig takım, Muhtelif Rapala Xrap, Muhtelif jig , slikon ve yüzey sahteleri, Aftco Fighting Belt, , 2 adet aftco kakıç, kaymaz eldivenler, yem hazırlama tablası. 2 adet büyük fish box, Tüm gün çekim yapabilir Go Pro ve muhtelif sarf malzemesi mevcuttur.
 • Ödeme: Anlaşma tarihinde ücretin %50 si alınır. Kalan ücret yarışmadan en az 15 gün önce ödenmiş olmalıdır. Ödeme tamamlanmadıysa rezervasyon iptal edilmiş sayılır.
 • Yarışmanın  Organizasyon komitesi turnuva tarihleri ve de avlanma günleri sayısını hava muhalefeti veya öngörülemeyen mücbir sebeplerden dolayı değiştirebilir, turnuva 1 güne düşürebilir veya tamamen iptal edebilir veya uzatılabilir. İptal durumunda telafi günleri veya bedel iadesi olmayacaktır. Uzatılması durumunda günlük tur fiyatı üzerinden ek ücret uygulanacaktır
 • Kaptan  olumsuz hava şartları, beklenmeyen arıza  veya mücbir sebepler, can ve mal güvenliği ve sağlığı tehdit eden durumlar nedeniyle  müşteriye bildirmek şartı ile  denize açılmayabilir veya yarışmadan ayrılarak karaya dönebilir. Bu durumda iade yapılmaz.
 • Müşterinin rezervasyonu iptal etmesi veya yarışmaya gelmemesi durumunda  iade yapılmaz.
 • Kullanılan ekipmanın denize düşürülmesi kullanıcı hatasıyla kırılması ve arızalanması durumunda  aynısının net üzerindeki fiyatıyla tazmini müşterinin yükümlüğündedir.

Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler ?

  • Teknede hedef av türlerine yönelik her türlü av donanımı mevcuttur. Dilerseniz kendi donanımlarınızı da getirip avlana bilirsiniz.
   • Güneş gözlüğü,
   • Şapka,
   • Güneşten Koruyucu Krem,
   • Kişisel ilaçlarınız;
   • Mevsimine göre su geçirmez mont kaban veya yağmurluk.
   • Eldiven (Balıkçı)
   • İz bırakmaz , Kaymaz spor ayakkabısı ve ya lastik çizme.

Yukarıda listelenen kişisel eşyalarınızı mutlaka getirmenizi öneriyoruz. Lütfen aşırı kişisel eşyadan sakınınız.

Bölgemizde Mevsimine Göre Aşağıdaki hedef Türler Avlanabilmektedir;

Müşteri tecihine veya kaptanın önerisi doğrultusunda Canıl-Ölü yem ,ile akıntı avlanması, jigging veya sırtı tekniği ile

Fangri
Sinarit,
Trança
Antenli Mercan:
Kılıç
Mavi Kanat Orkinos
Uzun Kanat Orkinos
Akya
Çıplak
Lambuka:
Zargana Azmanı

Shortcode Attributes:

No data available.